101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mocne zgrupowanie kadry U23

Data publikacji: 14.07.2017 13:50
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Kielce, Hala Legionów, siatkarska reprezentacja Polski do lat 23 przygotowuje się do mistrzostw świata
Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Od poniedziałku siatkarska reprezentacja Polski do lat 23 przygotowuje się w Kielcach do sierpniowych mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, które rozegrane zostaną w Kairze. W Hali Legionów pod okiem trenera Dariusza Daszkiewicza, byłego szkoleniowca Farta i Effectora Kielce, pracuje 16 zawodników.

- Bardzo się cieszę, że naszą bazą jest Hala Legionów. Świetnie znam ten obiekt, więc nie muszę się przyzwyczajać, co dla rozgrywającego jest bardzo ważne. Ciężko trenujemy i mamy nadzieję, że efekty pojawią się w stolicy Egiptu - powiedział Radiu Kielce Marcin Komenda, rozgrywający polskiego zespołu, były zawodnik Effectora.

- Najważniejsze było, żeby poczuć halę i piłkę, bo wracam po kilku turniejach siatkówki plażowej. Pierwsze dwa treningi w Hali Legionów były lekko problematyczne, ale teraz nie ma już żadnych kłopotów. Nikt tego głośno nie mówi, ale wszyscy myślimy o medalu w Egipcie - powiedział przyjmujący reprezentacji Konrad Formela, który w ubiegłym sezonie grał w barwach Effectora, ale teraz zmieni pracodawcę.

- Podczas tego zgrupowania pracujemy przede wszystkim nad przygotowaniem fizycznym i motorycznym. Większość tych siatkarzy właśnie wróciła z urlopów, więc trzeba mocniej popracować. Dwa treningi dziennie to jest niemały wysiłek - podkreślił trener Dariusz Daszkiewicz.

Kieleckie zgrupowanie potrwa do poniedziałku. Od 19 lipca, z krótką przerwą, aż do 8 sierpnia kadra siatkarzy do lat 23 przebywać będzie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Cztery dni później rozegra w Jelczu-Laskowicach pierwszy mecz towarzyski z rówieśnikami z Brazylii. Dwa kolejne odbędą się w Twardogórze i Wałbrzychu.

Mistrzostwa świata siatkarzy do lat 23 rozpoczną się w Kairze 18 sierpnia.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions