101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Chopin na... strunach

Data publikacji: 16.07.2017 09:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze

Koncert w Jędrzejowie. Chopin na strunach.
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda /

„Chopin na strunach” - pod takim tytułem odbył się trzeci koncert w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Przed jędrzejowską publicznością utwory Chopina zagrali muzycy jazzowi: skrzypek Maciej Strzelczyk, gitarzysta Romuald Erenc i kontrabasista Piotr Rodowicz.

Jak mówił po koncercie  gitarzysta Romuald Erenc w jędrzejowskim klasztorze był to ich 10 koncert promujący płytę „Chopin na strunach”. Twórczość tego wybitnego kompozytora została po specjalnej transkrypcji zaaranżowana na instrumenty strunowe, co wcale nie było łatwe. Praca nad programem trwała ponad rok w oparciu o partytury fortepianowe. Jak dodał, w jędrzejowskim klasztorze jest znakomita akustyka, dlatego każdy rodzaj muzyki brzmi tu dobrze.

Jędrzejowska publiczność brawami na stojąco podziękowała artystom za piękny koncert. Jak mówili był to wyjątkowy sobotni wieczór przy pięknej muzyce. Warto było przyjść - podkreśli melomani.

Za tydzień 22 lipca swój jubileusz w Jędrzejowie obchodzić będzie ulubieniec festiwalowej publiczności prof. Georgij Agratina.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions