101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Policja świętowała w Sandomierzu

Data publikacji: 16.07.2017 10:26 / Data aktualizacji: 16.07.2017 16:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj

Radio Kielce

Wojewódzkie obchody Święta Policji trwają w Sandomierzu. Uroczystości rozpoczęła mszą świętą w bazylice katedralnej. Przewodniczył jej biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślał wagę i znaczenie policji. Następnie funkcjonariusze przy akompaniamencie orkiestry policyjnej z komendy wojewódzkiej w Katowicach przemaszerowali na rynek główny. Przed Sandomierskim ratuszem odegrano hymn państwowy, a na maszt wciągnięto flagę narodową.

Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji w Kielcach przypomniał, że województwo świętokrzyskie należy do jednych z najbezpieczniejszych w Polsce. Jak powiedział obchody są idealnym momentem, aby świętować efekty dobrze wykonywanej pracy. Jak mówił policja nie może funkcjonować skutecznie bez pomocy społeczeństwa, dlatego dziękuje, że współpraca miedzy policją a obywatelami jest, na coraz lepszym poziomie. Dodał, że policyjna służba jest wymagająca, dlatego liczy iż praca funkcjonariuszy będzie doceniana przez Polaków.

Podczas uroczystości z rąk wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek a także Nadinspektora Andrzeja Szymczyka pierwszego zastępcy komendanta głównego policji wręczane zostały odznaczenia państwowe i resortowe. Łącznie w całym garnizonie awansowano ponad 1100 funkcjonariuszy.

Święto policji w Sandomierzu to nie tylko oficjalne obchody. Uczestnicy uroczystości mogli także wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu orkiestry policyjnej z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Natomiast na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego trwa festyn rodzinny. podczas którego zebrani będą mogli obejrzeć tresurę psów policyjnych.

Powiązane z tym wpisem
Skomentuj ten wpis


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions