101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Policja świętowała w Sandomierzu

Data publikacji: 16.07.2017 10:26 / Data aktualizacji: 16.07.2017 16:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.07.2017 Sandomierz. Święto policji. Obchody wojewódzkie.
Fot. Radio Kielce

Wojewódzkie obchody Święta Policji trwają w Sandomierzu. Uroczystości rozpoczęła mszą świętą w bazylice katedralnej. Przewodniczył jej biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślał wagę i znaczenie policji. Następnie funkcjonariusze przy akompaniamencie orkiestry policyjnej z komendy wojewódzkiej w Katowicach przemaszerowali na rynek główny. Przed Sandomierskim ratuszem odegrano hymn państwowy, a na maszt wciągnięto flagę narodową.

Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji w Kielcach przypomniał, że województwo świętokrzyskie należy do jednych z najbezpieczniejszych w Polsce. Jak powiedział obchody są idealnym momentem, aby świętować efekty dobrze wykonywanej pracy. Jak mówił policja nie może funkcjonować skutecznie bez pomocy społeczeństwa, dlatego dziękuje, że współpraca miedzy policją a obywatelami jest, na coraz lepszym poziomie. Dodał, że policyjna służba jest wymagająca, dlatego liczy iż praca funkcjonariuszy będzie doceniana przez Polaków.

Podczas uroczystości z rąk wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek a także Nadinspektora Andrzeja Szymczyka pierwszego zastępcy komendanta głównego policji wręczane zostały odznaczenia państwowe i resortowe. Łącznie w całym garnizonie awansowano ponad 1100 funkcjonariuszy.

Święto policji w Sandomierzu to nie tylko oficjalne obchody. Uczestnicy uroczystości mogli także wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu orkiestry policyjnej z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Natomiast na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego trwa festyn rodzinny. podczas którego zebrani będą mogli obejrzeć tresurę psów policyjnych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions