101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Ostrowcu zainaugurowano kino plenerowe

Data publikacji: 17.07.2017 07:24
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski, Seans Nocy Letniej - inauguracja kina plenerowego
Fot. facebook.com / Ostrowiec Świętokrzyski, Seans Nocy Letniej - inauguracja kina plenerowego

Muzyka filmowa rozbrzmiewała wieczorem na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas Seansu Nocy Letniej, czyli inauguracji kina plenerowego.

Na stopniach obok fontanny wystąpiły dwa chóry "Ad Libitum" i "Św. Marcina" oraz soliści skupieni wokół Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. W repertuarze wykorzystano utwory znane z polskiej i światowej kinematografii. Reżyserem koncertu był Zdzisław Staniszewski. Można było usłyszeć muzykę z filmu "Titanic", "W pustyni i w puszczy" czy "Bella i Sebastian".

Szczególną atrakcją była oprawa koncertu. Muzycy stali obok fontanny, a woda podświetlana była różnymi kolorami. Taki rodzaj spektaklu przygotowany był w Ostrowcu po raz pierwszy. Mieszkańcy Ostrowca zgromadzeni na Rynku podkreślali, że taki rodzaj rozrywki bardzo im odpowiada. Połączenie muzyki, światła i wody robiło duże wrażenie. Cykl seansów kina plenerowego rozpoczęła wieczorna projekcja bajki dla dzieci, po niej odbył się koncert. Kolejne seanse zaplanowane są na cztery kolejne weekendy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions