101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sąd nie zgodził się na umorzenie postępowania wobec policjanta

Data publikacji: 17.07.2017 13:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Policja, radiowóz
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Były policjant, który podczas przesłuchania uderzył i kopał zatrzymanego ostatecznie wpłacił zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonego. Okazuje się jednak, że to nie koniec sprawy. 

Podczas dzisiejszego posiedzenia sądu, Wojciech K. oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej zatrzymanego, przedstawił dowód wpłaty brakujących 3400 złotych, na rzecz kierowcy, wobec którego użył przemocy.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy wydarzeń z 12 stycznia 2015 roku. Podczas przesłuchania kierowcy, zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu, w komisariacie na kieleckim osiedlu Na Stoku, funkcjonariusz uderzył przesłuchiwanego w twarz i kopnął.

Podczas mediacji między stronami, sąd wyznaczył rekompensatę na rzecz pokrzywdzonego, w wysokości 5 tysięcy złotych. Jednak z uwagi na ciężką chorobę i związane z nią wysokie koszty leczenia, oskarżony wnosił należność w ratach. 

W związku z uregulowaniem całej kwoty, obrona oskarżonego wniosła o bezwarunkowe umorzenie sprawy. Tymczasem wniosek ten zakwestionował prokurator, który z uwagi na charakter popełnionego przez oskarżonego czynu, domaga się warunkowego umorzenia postępowania na okres dwóch lat.

W celu rozpatrzenia wniosków obu stron, sąd odroczył postępowanie do 23 sierpnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions