101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Z Kielc bezpieczniej do Sandomierza. Rozpoczął się ważny remont

Data publikacji: 17.07.2017 15:40
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

27.02.2017 Odcinek S7 na wysokości Chęcin w budowie.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczął się remont drogi krajowej numer 77, między Lipnikiem a Milczanami koło Sandomierza. To trasa o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - prace wymagały wprowadzenia w kilku miejscach ruchu wahadłowego, sterowanego sygnalizacją świetlną.

– Wykonawca prowadzi prace równolegle na dwóch odcinkach w ciągu dnia. To głównie zadania polegające na frezowaniu starej nawierzchni – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras.

Po zakończeniu frezowania, wykonawca wzmocni konstrukcję drogi w miejscach, gdzie jest to pożądane, a także ułoży warstwy wiążące i ścieralne asfaltu. Prace naprawcze przewidują również odbudowę zjazdów z drogi, zatok autobusowych czy odtworzenie chodników na dojściach do skrzyżowań i przystanków autobusowych.

- To bardzo potrzebny remont, ponieważ droga prowadząca z Kielc do Sandomierza i dalej, do granicy województwa była w stanie wymagającym natychmiastowych prac – uważa Małgorzata Pawelec-Buras.

Ponadto w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych, w miejscowości Kleczanów zostanie zbudowany chodnik.

Remont na tym odcinku trasy nr 77 powinny zakończyć się przed ostatnim kwartałem tego roku. Wyremontowanie 14 kilometrów tej jezdni kosztuje ponad 25 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions