101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Czas płynie a rozstrzygnięcia wciąż nie ma. Co robi ZTM?

Data publikacji: 17.07.2017 15:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

3.10.2016 Kielce. Autobus miejski oklejony reklamami.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wciąż nie wiadomo, kto od przyszłego roku będzie operatorem komunikacji miejskiej w Kielcach. Rozstrzygnięcia wciąż nie ma, a w tle nadal toczą się prawne przepychanki dotyczące przetargu. Dziś okazało się, że Zarząd Transportu Miejskiego jednak uwzględnił kolejne odwołanie spółki Michalczewski. 

Jak informowaliśmy, ZTM poprosił przedstawicieli przewoźnika o przedstawienie dokumentów, niezbędnych do prowadzenia działalności transportowej, m.in., odpisu decyzji o warunkach zabudowy dla myjni, zajezdni oraz hal i warsztatów naprawczych, w których będą dokonywane przeglądy i naprawy autobusów. Przedstawiciele spółki złożyli jednak zażalenie do Krajowej Izby Odwoławczej, bo ich zdaniem nie ma podstaw do uzupełnienia takich dokumentów.

Jak się okazuje, ZTM ostatecznie uwzględnił to odwołanie i posiedzenie w KIO prawdopodobnie zostanie umorzone - twierdzi Aleksandra Michalczewska, prezes spółki przewozowej z Radomia. Dodaje, że nie jest zaniepokojona przedłużaniem się procedury. Jednak jak dodaje, jeśli rozstrzygnięcia nie będzie w ciągu najbliższego miesiąca, to firma może mieć problem z rozpoczęciem świadczenia usług przewozowych w terminie.

W warunkach przetargu czytamy, że rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi w terminie 5 miesięcy od podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż w styczniu 2018 roku. Termin upływa pod koniec lipca. Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji informuje, że czeka na kolejne decyzje Zarządu Transportu Miejskiego, który zapewne ma świadomość zbliżających się terminów.

- Jesteśmy spokojni, cały czas wykonujemy umowę i przewozy. Teraz decyzje należą do ZTMu. Na chwilę obecną żadnych dodatkowych działań nie przewidujemy - powiedziała prezes.

Kontrakt, który Zarząd Transportu Miejskiego chce podpisać z wybranym przewoźnikiem wart jest ponad 600 milionów złotych. Swoje oferty złożyły kieleckie MPK i spółka Michalczewski z Radomia. Niższą cenę usług zaproponował radomski przewoźnik.

Przypomnijmy, firma, która wygra przetarg, będzie wozić pasażerów w Kielcach oraz w dziewięciu ościennych gminach przez 10 najbliższych lat

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions