101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sporo pieniędzy na infrastrukturę sportową

Data publikacji: 17.07.2017 20:46
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Portfel. Pieniądze
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało świętokrzyskim samorządom ponad 7 milionów 700 tysięcy złotych na modernizację i budowę szkolnej infrastruktury sportowej. Jak poinformował lider regionalnej organizacji Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec - dofinansowanie pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Dotację otrzyma gmina Secemin na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych, 60-metrowej bieżni, skoczni do skoku w dal i siłowni plenerowej przy Zespole Szkół. Kwota wsparcia, to 401 tysięcy 600 złotych. Z kolei za 2 miliony 800 tysięcy złotych wybudowana ma zostać sala gimnastyczna przy Zespole Szkól Publicznych Nr 2 w Staszowie. Gmina Pawłów na budowę boiska piłkarskiego przy Zespole Szkół w Rzepinie otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 552 tysięcy złotych.
Resort sportu przyznał dotację również powiatowi skarżyskiemu na budowę hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym oraz przebudowę boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół Transportowo-Mechanicznych, a także przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 i przy I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennej.

W sumie na te inwestycje powiat skarżyski otrzyma prawie 2 i pół miliona złotych. Powiat opatowski na budowę sali gimnastycznej i boiska przy Zespole Szkół nr 1 oraz boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 2 w Opatowie dostanie ponad półtora miliona złotych.

Jak podkreślił poseł Krzysztof Lipiec - zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej - obiekty powstałe dzięki dofinansowaniu z resortu sportu będą miały charakter ogólnodostępny i służyć mają nie tylko uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć wychowania fizycznego w szkołach, ale także mieszkańcom, by aktywnie mogli spędzać czas wolny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions