101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy dziekan UJK. Poprzedni współpracował z SB

Data publikacji: 20.07.2017 11:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Magdalena Molendowska, po dziekana Wydziału Prawa, Zarządzania i Administracji UJK
Fot. ujk.edu.pl

Doktor Magdalena Molendowska będzie pełnić obowiązki dziekana Wydziału Prawa, Zarządzania i Administracji UJK. Władze uczelni powierzyły jej stanowisko, po tym, gdy wpłynęło do nich pismo z sądu, który poprzedniemu dziekanowi Wojciechowi Saletrze zabronił pełnienia tej funkcji.

Przypomnijmy, na początku lipca Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy wyrok w procesie lustracyjnym naukowca. Sąd Rejonowy w marcu orzekł, że złożył on nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne. Wojciech Saletra został skazany na utratę biernego prawa wyborczego i zakaz pełnienia funkcji publicznych przez cztery lata.

- Nowe władze wydziału mają zostać wybrane w nowym roku akademickim - informuje Piotr Burda, rzecznik UJK. - Wybory odbędą się prawdopodobnie w październiku, ponieważ obecnie trudno zgromadzić kolegium elektorskie. Studenci, którzy do niego należeli zakończyli naukę - mówi rzecznik.

Sąd Okręgowy w Kielcach, na podstawie zebranych materiałów dowodowych ustalił, że Wojciech Saletra 26 czerwca 1984 roku podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Miało to miejsce na spotkaniu z funkcjonariuszem Józefem F. W tym samym dniu lustrowany przekazał mu informację. Śledczy w toku sprawy ustalili, że oprócz zobowiązania, Wojciech Saletra przygotował 12 informacji.

O tym, że Wojciech Saletra współpracował z SB zrobiło się głośno w 1992 roku. Jako ówczesny poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej znalazł się na tzw. liście Macierewicza. IPN zarzucił mu, że w 2008 r., jako wicedyrektor Instytutu Nauk Politycznych UJK, złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne, w którym zataił tę współpracę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution