101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzienny Ośrodek Socjoterapii zostanie wyremontowany

Data publikacji: 20.07.2017 15:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.07.2017 Kielce. Dzienny ośrodek socjoterapii "Rafael" przy ulicy Wikaryjskiej 2 będzie rozbudowany.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzienny Ośrodek Socjoterapii przy ulicy Wikaryjskiej w Kielcach przejdzie gruntowny remont i zostanie rozbudowany. To budynek, w którym kiedyś mieściła się szkoła podstawowa, remiza strażacka, a teraz oprócz ośrodka działa tu także biblioteka. Jak informuje Agata Czyszczoń, dyrektor placówki, budynek wybudowany został w latach 60 ubiegłego wieku i dotychczas nie przechodził większej modernizacji.

- Jego zadaszenie nie jest ocieplone, dlatego ponosimy bardzo duże koszty na ogrzewanie. Do wymiany jest także instalacja hydrauliczna, wodno - kanalizacyjna oraz elektryczna. Natomiast dodatkowo chcemy dobudować szatnie, aneks kuchenny, łazienki i salę wielofunkcyjną - wymienia Agata Czyszczoń.

W ośrodku wymienione zostaną także okna, drzwi i podłoga, natomiast przy budynku powstaną miejsca parkingowe. Jak dodaje Agata Czyszczoń, dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia będą mogły brać udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, sportowych, kulinarnych, jak również w warsztatach terapeutycznych.

- W ośrodku głównie zajmujemy się socjoterapią, czyli różną formą zajęć, które mają pomagać w rozwijaniu potencjału i niwelowaniu deficytów - mówi Agata Czyszczoń.

Remont i rozbudowa Dziennego Ośrodka Socjoterapii przy ulicy Wikaryjskiej 2 w Kielcach zakończy się w październiku przyszłego roku.

Inwestycja kosztować będzie ponad 2 mln 800 tys. zł., z czego 85% pochodzi ze środków unijnych, a 15% z budżetu miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution