101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Profanacja pomnika Jerzego Popiełuszki?

Data publikacji: 21.07.2017 12:00
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.07.2017 Kielce. Manifestacja „Wolne Sądy”.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Związkowcy ze świętokrzyskiej Solidarności są oburzeni profanacją pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Zarząd Regionu wydał oświadczenie, w którym protestuje przeciwko organizowaniu politycznych manifestacji przed pomnikiem męczennika, patrona NSZZ Solidarność.

Związkowcy są szczególnie zbulwersowani zachowaniem działaczy SLD, którzy podczas czwartkowej manifestacji przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym złożyli kwiaty przed pomnikiem.

"Złożenie wieńca m.in. przez przywódców SLD - spadkobierców PZPR jest wysoce niestosowne, naruszające autentyczne uczucia religijne. Figura Błogosławionego Księdza Jerzego dotychczas otaczana modlącymi się ludźmi nie może stać się przedmiotem politycznych rozgrywek" - czytamy w piśmie wystosowanym przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Do sprawy odniósł się też na jednym z portali społecznościowych lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec. W swoim poście pisze:

"Ci, którzy jeszcze niedawno zadowalali się ciepłą wodą w kranie wściekle protestują, bo chcą żeby było jak było (czyli ciepła woda dla Was, SPA dla nich). Kładą się na ulicach, zapalają świece, powołują się na dziedzictwo Solidarności, którą ordynarnie zdradzili i ks. Popiełuszki, z nauczania którego niewiele zrozumieli. Panowie z PO przyjeżdżają z Warszawy do regionu, bo trzeba znowu zamącić ludziom w głowach. Chłopcy z PSL znowu próbują podłączyć się pod jakikolwiek ruch, który zapewni im władze dla siebie i swojej kamaryli. Ale oni już wiedzą, że większość Polaków przejrzała na oczy i widzi ich pustkę ideową i działania skierowane wyłącznie na partyjne interesy".

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution