101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pobił pałką teleskopową i ukradł telefon komórkowy

Data publikacji: 21.07.2017 12:44
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. świętokrzyska policja

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 39 - letniego mężczyznę, który dokonał rozboju na 45- letnim mieszkańcu Kielc. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego na dworcu kolejowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pobił go pałką teleskopową i ukradł mu telefon komórkowy.

Wczoraj przed godz. 2.00 w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o tym że na dworcu kolejowym w mieście doszło do rozboju, w wyniku którego mieszkaniec Kielc stracił swój telefon komórkowy. Ze zgłoszenia wynikało, iż sprawca przestępstwa oddalił się w nieznanym kierunku.

Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze już w drodze na dworzec zauważyli na jednej z sąsiednich ulic idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy i na widok policjantów zaczął przyspieszać kroku. Po tym jak policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, udali się z nim się na miejsce zgłoszonego rozboju. Pokrzywdzony od razu rozpoznał go jako napastnika.

Ustalono, że chwilę wcześniej do czekającego na peronie 45 - latka podszedł obcy mężczyzna i poprosił aby ten pozwolił mu zadzwonić ze swojego telefonu komórkowego. Jak tylko zgłaszający sięgnął do kieszeni po telefon, został zaatakowany i pobity. Kiedy mężczyzna przewrócił się, z kieszeni wypadł mu telefon komórkowy. Napastnik zabrał go i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zatrzymany 39-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution