101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Koniec koalicji w Radzie Powiatu Ostrowieckiego?

Data publikacji: 21.07.2017 18:02
Autor: Radosław Podsiadły , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.07.2017 Kielce. Konferencja prasowa PO.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Platforma Obywatelska zamierza zerwać koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. Działacze PO tłumaczą taką decyzję ostatnimi wydarzeniami w Polsce, związanymi z wprowadzanymi przez rząd zmianami w sądownictwie.

- Nie wyobrażam sobie, abyśmy w obecnej sytuacji mogli być sojusznikami PiS - mówi Paweł Zalewski, komisarz PO w Świętokrzyskiem.

- Poprosiłem radę powiatu partii w Ostrowcu, aby podjęła uchwałę wycofującą poparcie dla koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Na spotkaniu z mediami, komisarz PO skrytykował też świętokrzyską Solidarność, za oświadczenie, w którym związkowcy wyrazili oburzenie organizowaniem manifestacji politycznych przed pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Paweł Zalewski dodał, że ta postać powinna łączyć, a nie dzielić.

Z kolei, poseł Artur Gierada na swoim profilu w portalu społecznościowym zwrócił uwagę, że w trakcie czwartkowej manifestacji nikt nie eksponował symboli partyjnych. Parlamentarzysta cenił też, że Solidarność zarzuca opozycji uprawianie polityki, podczas gdy sama, od długiego czasu uprawia, jak to określił - politykierstwo

Solidarność napisała w swoim stanowisku m.in., że: „Złożenie wieńca m.in. przez przywódców SLD - spadkobierców PZPR jest wysoce niestosowne, naruszające autentyczne uczucia religijne. Figura Błogosławionego Księdza Jerzego dotychczas otaczana modlącymi się ludźmi nie może stać się przedmiotem politycznych rozgrywek”.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution