101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Andrzej Sygut: „Kubuś” również dla dorosłych

Data publikacji: 26.07.2017 09:45
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Andrzej Sygut zastępca prezydenta Kielc

Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Pomysł ulokowania Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w zabytkowych budynkach na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach to bardzo dobry pomysł - powiedział na naszej antenie zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut.

Jak już informowaliśmy, miejscy urzędnicy analizują koncepcję urządzenia nowej siedziby instytucji, a projekty przygotowała, wybrana w przetargu Pracownia Architektoniczna Cezary Furmanek z Łodzi, która opracuje też dokumentację budowlaną.

- Wyprowadzimy się z obiektów, które nie są nasze, a ta inwestycja jest miastu bardzo potrzebna. Dwie sceny, 150 miejsc będą z pewnością idealne dla młodych widzów. Cieszą też plany zmiany repertuaru sztuk, które będą mogli oglądać również dorośli. Zależy nam na zainteresowaniu ze strony licealistów i studentów - mówi Andrzej Sygut.

Jego zdaniem, będzie to dobry budynek i pod względem zewnętrznym i funkcjonalnym. Teatr będzie ściśle związany z budynkiem po byłej synagodze, gdzie prezentowana ma być wystawa lalek teatralnych.

Gość Radia Kielce powiedział, że wybrana koncepcja nowej siedziby "Kubusia" wraz z wizualizacjami zostanie zaprezentowana w sierpniu, podczas specjalnej konferencji.

Zakończenie prac projektowych planowane jest na koniec pierwszego półrocza 2018 roku. Budowa nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora Kubuś ma kosztować prawie 20 milionów złotych, z czego 13 milionów złotych, to dofinansowanie unijne. Gotowy budynek ma zostać oddany do użytku w 2020 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution