101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budowa ulicy Pileckiego zgodnie z planem. Wkrótce kolejny etap robót

Data publikacji: 26.07.2017 10:43
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.07.2017 Kielce. Budowa ulicy Pileckiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na przełomie lipca i sierpnia ponownie zmieni się organizacja ruchu na ulicy Tarnowskiej i alei Księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach w związku z budową ulicy Pileckiego. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie kilkusetmetrowy, zachodni fragment drogi w okolicach skrzyżowania z ulicą Wapiennikową. Pojazdy będą się poruszać wyremontowaną jezdnią wschodnią.

- Stan prac jest bardzo zaawansowany i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby inwestycja miała się opóźnić - poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Najbardziej zaawansowane są roboty od strony skrzyżowania z Tarnowską, Popiełuszki i Wapiennikową, gdzie układana jest warstwa bitumiczna. Podobnie jest na pętli autobusowej zlokalizowanej za Zakładami Pneumatyki „Prema”. Tam wykonana jest już warstwa bitumiczna oraz betonowe stanowiska manewrowe dla autobusów. Z kolei na Rondzie Czwartaków przekładane są sieci wodociągowe i gazociągowe. Gotowy jest już duży fragment kanalizacji deszczowej.

Zdecydowana większość prac ma zostać wykonana w tym roku. Na rok przyszły wykonawca zostawia sobie praktycznie tylko roboty wykończeniowe. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie przyszłego roku. Jej całkowity koszt, wraz m.in. z wykupami gruntów, to około 40 milionów złotych. Ulica Pileckiego połączy skrzyżowanie ulic Wapiennikowej, Tarnowskiej i alei Księdza Jerzego Popiełuszki z Rondem Czwartaków, co znacznie usprawni ruch w kierunku Staszowa.

Ponadto Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy okazji budowy drogi zamierza zlecić  firmie Skanska budowę fragmentu sieci ciepłowniczej, która zasili przyszłe osiedle Condite na Ostrej Górce. Wykonawca wybuduje również drogi dojazdowe do Lidla, który powstanie za „Premą”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution