101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zainspirowany serialem oszust trafił do aresztu

Data publikacji: 26.07.2017 11:49
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

areszt zatrzymanie
Fot. KWP Kielce

Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który postanowił wcielić w życie przestępcze pomysły serialowego Tulipana. Do buskiej komendy zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła funkcjonariuszy, że została okradziona przez mężczyznę poznanego na portalu społecznościowym.

Z jej relacji wynikało, że podawał się on za biznesmena z problemami finansowymi. Utrzymywał, że został oszukany przez współpracowników. Kobieta uwierzyła mu, zaufała i zaczęła pomagać finansowo. Znajomość trwała kilka tygodni. W pewnym momencie mieszkanka powiatu buskiego zorientowała się, że z jej posesji zniknął samochód osobowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych wraz z dokumentami. Jak się okazało mężczyzna zabrał również portfel kobiety z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi. Zginął też telefon komórkowy oraz laptop należące do poszkodowanej.

Policja szybko ustaliła miejsce, w którym przebywa podejrzany. Wpadł w ręce stróżów prawa wczoraj na Pomorzu. Funkcjonariuszom udało się odzyskać samochód oraz wszystkie skradzione rzeczy.

Mężczyzna odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution