101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sesja pełna uchwał. Radni decydowali nie tylko o wydatkach

Data publikacji: 27.07.2017 08:03 / Data aktualizacji: 27.07.2017 09:30
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.06.2017 Kielce. Sesja Rady Miasta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni zgodzili się na przekazanie mieszkania dla rodziny repatriantów z terenu byłego Związku Radzieckiego. Lokal o powierzchni 44 metrów kwadratowych znajduje się przy ulicy Koziej. Ma w nim zamieszkać małżeństwo emerytów, którzy teraz przebywają w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów w Pułtusku.

Przekazanie lokalu naszym rodakom jest odpowiedzią na list premier Beaty Szydło wystosowany w maju do samorządów w całym kraju, aby w miarę możliwości przygotować lokale dla Polaków ze Wschodu.

- Gminy, które pozytywnie odpowiedzą na tę prośbę otrzymają od rządu 25 tysięcy złotych na osobę - poinformowała Mirosława Syposz z wydziału mieszkalnictwa w ratuszu.

Mieszkanie zostanie wynajęte na czas nieokreślony. Rodzina, która w nim zamieszka będzie mogła również skorzystać z pomocy socjalnej. W razie potrzeby zostanie także wyznaczona osoba, która będzie pomagać w adaptacji w nowym środowisku.

Radni po raz kolejny nie zajęli się tematem budowy spopielarni dla zwierząt przy ulicy Kusocińskiego. Mieszkańcy Pakosza wystosowali list do prezydenta, w którym domagają się zmiany lokalizacji planowanej inwestycji. Argumentują, że w pobliżu znajduje się m.in. hotel, centrum zdrowia i centrum sportowo-rekreacyjne. Dlatego prezydent Wojciech Lubawski zaproponował, aby projekt został wycofany z porządku obrad i ponownie przeanalizowany przez odpowiednią komisję Rady Miasta. Być może uda się wskazać inną lokalizację.

Podczas sesji przyjęto również pakiet uchwał oświatowych zmieniających nazwy szkół, aby dostosować je do reformy edukacji.

Radni zgodzili się też na dofinansowanie w wysokości 440 tysięcy złotych  Korony Handball w ramach promocji miasta poprzez sport. W najbliższym sezonie piłkarki ręczne kieleckiego klubu będą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po krótkiej dyskusji stwierdzono, że władze klubu powinny postarać się o nowych sponsorów i nie liczyć wyłącznie na pieniądze z kasy miasta. W ubiegłym sezonie budżet klubowy wyniósł 600 tysięcy złotych, w tym 420 tysięcy złotych przekazano z budżetu miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution