101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Za rok otwarcie pierwszego ZOL w powiecie opatowskim

Data publikacji: 27.07.2017 12:11
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Brzezie, gm. Opatów. W byłej szkole powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy (27.07.2017)
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstanie w miejscowości Brzezie. Będzie to pierwsza tego typu placówka w powiecie opatowskim.

Burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki podkreśla, że inwestycja jest konieczna, ponieważ będzie służyć nie tylko starszym ludziom, ale również młodym osobom po wypadkach, które po wyjściu ze szpitala nadal potrzebują fachowej opieki. Rocznie, do podobnych zakładów poza powiatem, a nawet poza województwem trafia około 60 pacjentów z powiatu opatowskiego.

Na potrzeby ZOL zaadaptowany zostanie budynek po byłej szkole podstawowej w Brzeziu. Budynek znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 74 w kierunku Lublina. Andrzej Chaniecki dodaje, że lokalizacja daje duże możliwości rozbudowy zakładu w przyszłości tak, aby było tam miejsce nawet dla 100 pacjentów. Początkowo opiekę znajdzie tam 30 osób.

Zdaniem burmistrza ważne jest, aby podopieczni zakładu pozostali w swoim środowisku, blisko rodziny, a placówka oferowała wysoką jakość usług. Dodaje, że otoczenie zostanie tak zaprojektowane, aby chorzy mogli wypoczywać lub spotykać się z rodziną na świeżym powietrzu.

Koszt stworzenia ośrodka to ponad 5 milionów złotych, z czego 4 miliony będzie pochodzić z unijnych dotacji. Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Pracę znajdzie tam 25 osób. Obecnie kompletowana jest dokumentacja pozwalająca na rozpoczęcie inwestycji, prace mają rozpocząć się pod koniec września.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions