101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gwiazdy muzyki ludowej w Działoszycach

Data publikacji: 31.07.2017 08:48
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Kultura
Komentarze


Fot. Kamil Włosowicz - Radio Kielce / Stefan Wyczyński z kapelą z Lubczy

Świętokrzyskie kapele prezentowały swoją twórczość na Festiwalu Muzyki Ludowej w Działoszycach. Na scenie wystąpili m.in. Kapela Czesława Wojsława z Jędrzejowa, Kapela Maćka Sobonia z Pińczowa oraz nestor świętokrzyskich śpiewaków Stefan Wyczyński z kapelą z Lubczy.

Jednym z pomysłodawców festiwalu „Działoszyckie Lwy” jest Adam Kocerba, lider Kapeli Działoszacy. Jak powiedział, festiwal muzyki ludowej cieszy się co roku dużym zainteresowaniem ze strony zarówno mieszkańców, jak i biorących w nim udział muzyków.

- Staramy się, by na scenie prezentowały się prawdziwe kapele nieskażone nowoczesnym stylem grania. Zależy nam na autentyczności, dlatego ludowe granie na „Działoszyckich Lwach” musi odwzorowywać muzykę naszych pradziadów - podkreślił Adam Kocerba.

W festiwalu wzięła również udział Kapela Rodzinna Całków z Zielonek. Jak mówi jej lider, Anna Adamska, tradycja ludowego grania kultywowana jest w jej rodzinie od pokoleń.

- Bardzo lubimy jeździć na różnego rodzaju festiwale. Wszędzie jesteśmy miło przyjmowani. Ludzie kochają muzykę ludową. Ona jest od wieków i przetrwała do dziś, co oznacza, że dalej jest zauważona i ludzie chcą jej słuchać - zauważyła Anna Adamska.

Festiwal Muzyki Ludowej „Działoszyckie Lwy” organizowany jest od 2015 roku. Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution