101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

CBA w szpitalu na Czarnowie

Data publikacji: 03.08.2017 12:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

27.3.2016 Kielce. SOR
Fot. Wojciech Habdas - Radio Kielce / Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają czy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie doszło do nieprawidłowości, przy prowadzonych przez lecznicę inwestycjach.

Jak informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA, prowadzone są działania analityczno-informacyjne. Po ich zakończeniu zostanie podjęta decyzja, jakie dalsze kroki zostaną podjęte przez śledczych. Może to być nakaz kontroli w placówce, śledztwo, albo umorzenie postępowania. Rzecznik nie udziela informacji o tym, jakich inwestycji lub przetargów dotyczy postępowanie.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, potwierdza że w placówce ostatnio pojawili się agenci CBA.

- Otrzymali od nas dokumenty, o które prosili. Chcę podkreślić, że liczymy się z różnego typu kontrolami. Są one prowadzone przez różne instytucje i osoby. Mamy ogromny budżet, są to pieniądze publiczne I dlatego jesteśmy do tego przyzwyczajeni - powiedziała Anna Mazur-Kałuża.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy to nie pierwsza kontrola CBA w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Największe inwestycje prowadzone w ostatnim czasie przez szpital dotyczyły między innymi gruntownego remontu Kliniki Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej oraz renowacji bloku operacyjnego. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution