101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tłumy na Tarasach Sztuki

Data publikacji: 06.08.2017 21:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
06.08.2017 Kielce. Tarasy Sztuki PLENEROWE KINO Z MUZYKĄ NA ŻYWO

06.08.2017 Kielce. Tarasy Sztuki: PLENEROWE KINO Z MUZYKĄ NA ŻYWO
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Kino letnie pod KCK

Bardzo dużym zainteresowaniem kielczan cieszył się kolejny z serii koncertów plenerowych organizowanych przez Kieleckie Centrum Kultury. Podczas szóstego widowiska z cyklu "Tarasy Sztuki” zaprezentowany został film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z Polą Negri w roli głównej. Projekcji towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.

Widzów było tak wielu, że zabrakło dla nich krzesełek. Sporo osób oglądało i przysłuchiwało się stojąc, część zajmowała miejsca na trawnikach i murkach otaczających Kieleckie Centrum Kultury.
Kielczanie bardzo pozytywnie oceniają inicjatywę plenerowych koncertów. Osoby, które przychodzą na wydarzenia regularnie zachwalały przemyślany dobór artystów. Inni doceniali kameralny klimat wydarzeń.

Podczas dzisiejszego koncertu na scenie prezentował się zespół Czerwie. Jest to niezależna polska grupa prezentująca muzykę alternatywną z pogranicza folk, etno, sceny absurdu oraz teatru i filmu. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego. Zespół stworzył własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków.

W przyszłym tygodniu, 13 sierpnia zobaczymy spektakl taneczno - muzyczny w wykonaniu "Corazón Flamenco". Początek jak zwykle o godzinie 20.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution