101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„Muzykanty” w Końskich

Data publikacji: 07.08.2017 06:22
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

XIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty 2017”
Fot. Leszek Ślusarski - Radio Kielce / XIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty 2017”

„Muzykanty 2017” - pod tym hasłem odbył się w niedzielę XIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów- Instrumentalistów Ludowych. W pięknej scenerii koneckiego parku miejskiego rozbrzmiewały najbliższe tradycji utwory niekiedy pamiętające czasy Oskara Kolberga.

Te autentyczne ludowe nuty były różnorodnie interpretowane, bowiem „Muzykanty” mają charakter ponadregionalny. Równie gorąco oklaskiwano świętokrzyskich artystów, jak i sąsiadów z Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Śląska.

Właśnie muzyk z Dąbrowy Górniczej, grający na harmonii pedałowej Ryszard Wlazło, został przez jurorów uznany za najciekawszego solistę. Wśród kapel ludowych tryumfowała mazowszańska kapela Jana Fokta z Jagodna w gminie Przytyk. Jak powiedział artysta Radiu Kielce gra tak, jak potrafi, z serca i cieszy się bardzo, kiedy jego muzyka podoba się publiczności.

Zdobywcy głównych nagród zostali też obdarowani statuetkami Janka Muzykanta wyrzeźbionymi przez Grzegorza Króla, ludowego artystę uhonorowanego niedawno w konkursie Radia Kielce „Jawor - u źródeł kultury”.

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions