101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Platforma Obywatelska proponuje zmiany w budżecie obywatelskim

Data publikacji: 09.08.2017 18:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
09.08.2017 Kielce. Konferencja PO dotycząca budżetu obywatelskiego.

09.08.2017 Kielce. Konferencja PO dotycząca budżetu obywatelskiego.
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Agata Wojda, Paweł Zalewski, Michał Braun

Świętokrzyscy działacze Platformy Obywatelskiej proponują ulepszenie budżetu obywatelskiego oraz rozwój inicjatyw lokalnych. Miałoby to ułatwić wprowadzenie do budżetu projektów miękkich, z których na zasadzie grantu będą mogły skorzystać osoby indywidualne oraz stowarzyszenia.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie, budżet obywatelski jest przykładem tego, jak należy rozumieć ideę społeczeństwa obywatelskiego.

- We wszystkich samorządach, w których sprawowaliśmy władzę, wprowadzaliśmy tę ideę, która cieszyła się poparciem również innych ugrupowań. Przez nasze działania chcemy pokazać, że tam, gdzie mieszkańcy zaufają nam w nadchodzących wyborach, będziemy nadal zachęcali lokalną społeczność do aktywnego włączania się w projekty obywatelskie - powiedział Paweł Zalewski.

Radna PO Agata Wojda podkreśliła, że budżet obywatelski, to projekt, który doskonale sprawdził się w Kielcach. Jednak - jak powiedziała - wciąż czujemy niedosyt we wpływaniu mieszkańców na to, co dzieje się w mieście. Zdaniem radnej sytuację może zmienić zgłoszony przez klub PO projekt mini grantów na lokalne inicjatywy miękkie. W ramach tego projektu osoby indywidualne, grupy nieformalne oraz stowarzyszenia mogłyby starać się o dofinansowanie kwotą do trzech tysięcy złotych na realizację pomysłów nieinwestycyjnych.

Według kieleckich działaczy PO projekt pilotażowo mógłby zostać wprowadzony w przyszłym roku.  Jego wartość w ramach budżetu obywatelskiego ma wynieść około 60 tysięcy złotych. 

 

Posłuchaj rozmowy z Pawłem Zalewskim na antenie Radia Kielce:

Paweł Zalewski w Raporcie Dnia na antenie Radia Kielce - fot. Jarosław Kubalski/ Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution