101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Artyści malują Chęciny. Wśród nich ambasador Bangladeszu [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 09.08.2017 20:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze

09.08.2017 Chęciny. Plener malarski.
Fot. Wiktor Dziarmaga - Radio Kielce / Plener malarski w Chęcinach.

Ambasador Bangladeszu Muhammad Mahfuzur Rahman oraz Rezaun Nabi, grafik i ilustrator pochodzący z tego kraju, odwiedzili dzisiaj Chęciny. Wzięli udział w trwającym tam plenerze malarskim.

Goście najpierw oglądali miasto, żeby zdecydować, co namalować. W rozmowie z reportem Radia Kielce przyznali, że miasteczko ich urzekło. Ostatecznie zdecydowali się namalować plan z zamkiem i widokiem na północ.

Ambasador, który jest zapalonym malarzem, stwierdził, że pracy twórczej sprzyja piękna słoneczna pogoda. Dodał, że warownia w Chęcinach wygląda imponująco.

- Kiedy zobaczyliśmy zamek z drogi, pomyśleliśmy tylko o tym, jak szybko się tam dostaniemy. Trzy wieże górujące nad zamkiem wyglądają bardzo imponująco - powiedział.

Rezaun Nabi przyznał, że jako malarz odwiedził bardzo wiele krajów. W Polsce jest po raz pierwszy. Jego zdaniem Chęciny są bardzo wdzięcznym miejscem na plener malarski. Dodał, że nie może się doczekać, kiedy zobaczy zamek nocą, ponieważ słyszał, że podświetlony wygląda bardzo efektownie.

- Zanim zacznę malować skupiam się na detalach. Jednak, kiedy zabieram się do pracy, maluję to, co podpowiada mi dusza. Na swoim obrazie uchwyciłem kontrast między wzgórzem zamkowym i niziną roztaczającą się wokół miasta - dodał.

W tym roku w plenerze malarskim w Chęcinach bierze udział 50 artystów z Polski, Francji, Anglii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ukrainy i Białorusi. Wydarzenie od 14 lat, organizują Urząd Miasta i Gminy oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions