101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczyna się „Hurra Art”. Wydarzenia w każdy weekend [PROGRAM]

Data publikacji: 10.08.2017 06:52
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Kultura
Komentarze
09.08.2017 Kielce. Konferencja prasowa w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś.

09.08.2017 Kielce. Konferencja prasowa w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś".
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Karol Gadowski i Robert Drobniuch

W najbliższy weekend w Kielcach rozpoczyna się III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra Art” organizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Przez kolejne trzy weekendy młodzi widzowie oraz ich rodzice i opiekunowie będą mogli nie tylko obserwować spektakle, ale też uczestniczyć w interaktywnych spotkaniach związanych z formą i tematyką przedstawień.

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru „Kubuś” i jednocześnie dyrektor festiwalu, zwraca uwagę na rozszerzenie tegorocznej formuły festiwalu, do którego oprócz dzieci zaproszono także młodzież. Odbędzie się między innymi czytanie sztuki poświęconej wojnie w Syrii napisanej przez szesnastolatka, młodzi kielczanie rozmawiać też będą na temat rodzinnych relacji.

Organizacja festiwalu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Donator docenił problem wokół którego zorganizowany został program tegorocznych przedstawień, czyli brak poczucia bliskości i budowania relacji miłości w rodzinach. Karol Gadowski, wicedyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta podkreślił, że dzięki festiwalowi część młodych kielczan spędzających wakacje w mieście będzie miała możliwość atrakcyjnego wypełnienia weekendów.

W ramach festiwalu Hurra Art odbędą się prezentacje spektakli teatralnych z najważniejszych ośrodków lalkarskich w Polsce począwszy od przedstawień dla najmłodszych widzów, czyli opartych na zmysłowym odbiorze wrażeń, a skończywszy na sztukach dla młodzieży osadzonych z kolei w tematyce trudnych relacji międzypokoleniowych.

Spotkania festiwalowe będą się odbywać w każdą sobotę i niedzielę sierpnia.

PROGRAM

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution