101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

NFZ z konkursami dla szpitali

Data publikacji: 10.08.2017 15:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

NFZ
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Możliwe, że jutro (w piątek) Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkursy dla szpitali i oddziałów z województwa świętokrzyskiego, które nie znalazły się w sieci szpitali. Małgorzata Kiebzak, dyrektor NFZ informuje, że będą one dotyczyły placówek wykonujących tak zwane świadczenia jednodniowe, czyli między innymi okulistyki, chirurgii plastycznej i ortopedii.

Konkursy będą dotyczyły także szpitali, w których pojedyncze oddziały nie weszły do sieci.

– Dotyczy to reumatologii, dermatologii i gastroenterologii, a także chirurgii naczyniowej. Planujemy również ogłoszeni konkursu dla szpitala, prowadzącego świadczenia kardiologii inwazyjnej, w południowej części województwa – informuje Małgorzata Kiebzak. Oznacza to, że finansowanie może zyskać placówka w Pińczowie.

Na złożenie ofert są 2 tygodnie. Potem następuje weryfikacja zgłoszeń przez oddział. Dyrektor dodaje, że NFZ chce zakończyć postępowanie do połowy września. W planach nie ma natomiast konkursu na kardiologię na północy województwa, co oznacza, że od października kontraktu nie będą miały Polsko- Amerykańskie Kliniki Serca, mimo że w obronie placówki zebrano 5 tysięcy podpisów.

Od 1 lipca NFZ zwiększył także wartość obowiązujących umów o 2%, czyli o 4,5 mln zł. Kolejne zwiększenie wyceny świadczeń planowane jest od października. Pieniądze będą przeznaczone dla placówek, które weszły do sieci szpitali. W zamian, na szpitale nałożono m.in. obowiązek podniesienia płac pracowników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions