Korona Kielce w 1/8 Pucharu Polski

Data publikacji: 10.08.2017 19:51 / Data aktualizacji: 10.08.2017 21:43
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Skomentuj

Korona Kielce awansowała do najlepszej szesnastki piłkarskiego Pucharu Polski. W pierwszym swoim meczu, w tej edycji tych prestiżowych rozgrywek, podopieczni Gino Lettieriego pokonali na wyjeździe, po dogrywce pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Po 90 minutach był bezbramkowy remis.

Pierwszą bramkę w 105 minucie, po dośrodkowaniu Marcina Cebuli, zdobył Elia Soriano. Sześć minut później, bramkarza Dawida Kudłę, strzałem z dystansu pokonał Mateusz Możdżeń. W 120.minucie honorowego gola dla gospodarzy strzelił Tomasz Nawotka.

W poprzednich trzech edycjach kielczanie żegnali się z Pucharem Polski po pierwszym meczu. Korona przegrywała w 1/16 z Górnikiem Zabrze, Wdą Świecie i Puszczą Niepołomice.

W 1/8 finału kielczanie zmierzą się z Wisłą Kraków, która wygrała ze swoją imienniczką z Płocka 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 2:1 (0:0, 0:0)

Bramki: Tomasz Nawotka (120.) – Elia Soriano (105.), Mateusz Możdżeń (111.)

Korona: Maciej Gostomski - Angelos Argyrys (58. Bartosz Rymaniak), Adnan Kovacević, Djibril Diaw, Ken Kallaste (46.Marcin Cebula) - Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń, Fabian Burdenski (64.Jakub Żubrowski), Goran Cvijanović, Jakub Mrozik - Elia Soriano