101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

66-letnia oszustka w areszcie. Wyłudzała pieniądze od seniorów

Data publikacji: 11.08.2017 10:53
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

66-letnia mieszkanka Łodzi jest podejrzana o dokonanie oszustw na terenie całego kraju
Fot. KWP w Kielcach / 66-letnia mieszkanka Łodzi jest podejrzana o dokonanie oszustw na terenie całego kraju

Dzięki drobiazgowej pracy i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymano 66-letnią mieszkanka Łodzi.

Kobieta jest podejrzana o dokonanie na terenie całego kraju 17 oszustw polegających na wprowadzeniu w błąd osoby starsze i wyłudzeniu od nich pieniędzy. Dodatkowo policjanci ustalili, że drugi ze sprawców obecnie odbywa karę pozbawiania wolności w Areszcie Śledczym w Łodzi. Za oszustwo ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do kilku przestępstw na szkodę starszych osób. W ciągu roku, od lipca 2016 roku, sprawcy podający się za pracownika socjalnego oraz księdza wprowadzali w błąd seniorów i pod pretekstem dopłat do emerytur lub rent wyłudzali od nich pieniądze. Na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 7 takich zdarzeń.

W rozwikłanie tych spraw włączyli się kryminalni oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ich zaangażowanie doprowadziło do ustalenia osób, które prawdopodobnie odpowiadają za te przestępstwa oraz dotarli do informacji, że na terenie całego kraju doszło do co najmniej 17 takich sytuacji. Sprawcy swoją działalnością spowodowali starty o łącznej wartości około 60 tysięcy złotych.

Wczoraj na terenie powiatu pabianickiego stróże prawa zatrzymali 66-letnią mieszkankę województwa Łódzkiego, a także ustalili, że drugi ze sprawców, 61-latek, obecnie odbywa karę pozbawiania wolności w łódzkim areszcie śledczym. Dziś kobieta będzie odpowiadać na pytania prokuratora, a śledczy będą ustalać czy mieszkańcy województwa łódzkiego nie odpowiadają za więcej tego typu przestępstw.

Ustawodawca za oszustwo przewidział karę do 8 lat pozbawiania wolności.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution