101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Z Marszu Szlakiem Kadrówki powstanie film

Data publikacji: 11.08.2017 15:22
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

06.08.2017 Zaborze. Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Kadrówka na trasie do Słomnik

Wśród ponad 300 uczestników Marszu Szlakiem Kadrówki, jest człowiek, który postanowił udokumentować to wydarzenie i stworzyć film na jego temat.

Maciek Gawlikowski – towarzyszący piechurom od początku wyprawy, oprócz tego że jest reżyserem, to również dawnym "kadrówkowiczem", który powrócił na trasę z Krakowa do Kielc po kilku dekadach. Jak twierdzi, marsze z lat '80 były nieco inne, niż obecnie. Było to wówczas przede wszystkim spotkanie grupy przyjaciół. Ludzie jednoczyli się bardziej, na co miało wpływ zagrożenie ze strony Służby Bezpieczeństwa. W związku z tym, więzy były silniejsze. Reżyser podkreśla, że w filmie chce pokazać ludzi, to co ich łączy i dzieli.

Pozytywnie do pomysłu stworzenia dokumentu o "Kadrówce" wypowiadają się uczestnicy marszu. Podkreślają, że może on pomóc w poszerzeniu wiedzy o tym, czym była Kadrówka Józefa Piłsudskiego.

Film powinien być gotowy w przyszłym roku, a emisja będzie prawdopodobnie miała miejsce w pierwszym programie Telewizji Polskiej. Według reżysera, tematyka filmu nie jest komercyjna, a telewizja publiczna jest najlepszym miejscem by pokazywać takie treści.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions