101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Homonicka: Rozumiemy się coraz lepiej

Data publikacji: 11.08.2017 16:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Katarzyna Homonicka
Fot. jutrzenkaplock.pl

Katarzyna Homonicka jest jedną z pięciu nowych piłkarek ręcznych w ekipie beniaminka PGNiG Superligi Korony Handball. 22-letnia rozgrywająca coraz lepiej rozumie się na parkiecie z koleżankami z drużyny. - Zgrywanie się z nowym zespołem nigdy nie jest łatwe. To proces, który wymaga cierpliwości i czasu - stwierdziła wychowanka Zagłębia Lubin.

- Dziewczyny są bardzo komunikatywne i pomocne więc jest mi łatwiej przystosować się do gry nowej drużyny. Zdarzają się jeszcze jakieś problemy ze zrozumieniem, ale z meczu na mecz powinno być coraz lepiej - dodała.   

Ostatnią szczypiornistką, która dołączyła do kieleckiego zespołu jest Priscila Dos Santos. 24-letnia Brazylijka mówi tylko po Portugalsku, ale jak podkreśla Katarzyna Homonicka "bardzo szybko uczy się polskiego".

- Myślę, że my nie potrafilibyśmy tak szybko przyswoić portugalskiego, a przecież polski jest trudniejszy. Na parkiecie nie mamy trudności z komunikacją. Z treningu na trening rozumie coraz więcej słów więc niedługo nie będzie żadnych problemów - zakończyła Katarzyna Homonicka.    

Korona Handball swój debiutancki sezon w PGNiG Superlidze zainauguruje 9 września. Podopieczne Tomasza Popowicza zmierzą się przed własną publicznością z dziewiętnastokrotnym mistrzem Polski Selgrosem Lublin.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions