101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wysocy spotkają się w Opatowie

Data publikacji: 11.08.2017 17:16 / Data aktualizacji: 12.08.2017 10:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Członkowie stowarzyszenia Ogólnopolski Klub Wysokich w Opatowie

Członkowie Ogólnopolskiego Klubu Wysokich, pochodzący z różnych stron Polski, zainaugurowali w Opatowie 9 Świętokrzyskie Spotkanie Wysokich.

Panie należące do klubu mierzą nie mniej niż 180 centymetrów. Wszystkie zgodnie mówią, że w dzieciństwie wzrost im przeszkadzał, ale dzisiaj potrafią odnaleźć plusy bycia wysokim. Pani Agnieszka przyznaje, że wzrost może być kompleksem, ale dzięki klubowi znajduje wsparcie i akceptuje siebie. Mówi, że w zeszłym roku po raz pierwszy zdecydowała się zakupić 8-centymetrowe szpilki, co w połączeniu z jej wzrostem daje 190 centymetrów. Gdyby nie spotkania z wysokimi w życiu bym się nie zdecydowała na takie buty - mówi. Pani Agnieszka dodaje, że kompleksy związane ze wzrostem zaczynają się już od najmłodszych lat, kiedy dzieci przezywają swoich wyższych rówieśników. Największą bolączką jest znalezienie odpowiedniej garderoby.

Pani Olga wskazuje, że najtrudniej jest znaleźć większe rozmiary butów i ubrania. Niewiele jest sklepów stacjonarnych, które oferowałyby rozmiarówkę większą niż 41. Takich butów trzeba szukać w sklepach internetowych.

Z kolei należący do klubu mężczyźni, którzy muszą mieć powyżej 190 centymetrów, nie narzekają na swój wzrost. Uważają, że to duży atut. Pan Adam z Łodzi, który mierzy 205 centymetrów zwraca uwagę na futryny drzwi czy sufity w tramwajach. Dodaje, że ludzie różnie reagują na jego wzrost. Czasami przyglądają się i mierzą od stóp do głowy.  

Dziś członkowie Ogólnopolskiego Klubu Wysokich Zwiedzą Opatów. Wieczorem odbędzie się coroczny bal.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions