101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kadrówka już w Chęcinach

Data publikacji: 11.08.2017 19:42
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

06.08.2017 Zaborze. Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Kadrówka na trasie do Słomnik

"Kadrówka" coraz bliżej Kielc. Piechurzy są w Chęcinach. Na Rynku odbyła się ceremonia wręczenia przez burmistrza nagród dla najstarszego oraz najmłodszego uczestnika imprezy. W tym roku wyróżnienia trafiły do 77-letniego Jana Mencla, oraz trzyletniego Aleksandra Pawlika.

Po pobycie w Chęcinach przed kadrówkowiczami kolejny dystans do pokonania. Tym razem, będzie to odcinek 15 kilometrów. Jak mówi komendant marszu Dionizy Krawczyński - odległość z Chęcin do Kielc nie jest duża, ale na trasie odbędzie się wiele uroczystości. Pierwsza z nich - podczas wizyty w Szewcach, w miejscu bitwy oddziału Armii Krajowej z Niemcami, a następnie udział w prawie czterogodzinnych uroczystościach w stolicy regionu świętokrzyskiego.

W sobotę, delegacja marszu będzie w Bielsku-Białej, na pogrzebie zmarłego podczas inauguracji na Wawelu wieloletniego kadrówkowicza Piotra Kurka. Od dzisiaj obowiązki służbowe komendanta marszu przejął jego zastępca Andrzej Fischer.

Sobotni uroczysty apel i złożenie kwiatów na grobach poległych Legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej na cmentarzu wojskowym przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach, zaplanowano na godzinę 12:30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions