101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Policja uczyła dlaczego warto zapinać pasy

Data publikacji: 11.08.2017 20:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Król
Komentarze

11.08.2017 Miedziana Góra. Policyjna akcja Bezpieczny Weekend. Policja sprawdza czy kierowcy mają zapięte pasy.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Akcja policji Bezpieczny Weekend

Jakie skutki niesie za sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa mogli dowiedzieć się kierowcy, którzy podróżowali trasą krajową nr 74 obok toru w Miedzianej Górze. Świętokrzyska policja przeprowadziła tam akcję profilaktyczną.

Jak informuje Joanna Żelazik z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - funkcjonariusze pouczali zarówno kierowców, jak i pasażerów.

- To kierowca jest odpowiedzialny za życie pasażerów. Współpracujemy z Żandarmerią Wojskową oraz ratownikami medycznymi. Zatrzymujemy samochody i jeżeli ktoś z osób podróżujących nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa, to musi skorzystać z symulatora wypadków, albo przyjąć mandat karny - informuje Joanna Żelazik.

Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród podróżujących, ponieważ - jak informuje Joanna Żelazik - liczba osób, które zginęły w wypadkach drogowych w tym roku, w porównaniu z ubiegłymi latami wzrosła. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy podkreślali, że takie akcje są bardzo potrzebne.

- Może niektórzy zrozumieją, że niezapinanie pasów bezpieczeństwa może doprowadzić do tragedii. Nieraz proszę o to pasażerów, ale oni nie stosują się do moich zaleceń - powiedział jeden z kierowców.

Podczas akcji z symulatora wypadków skorzystało prawie 30 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions