101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niezwykły ślub na zamku w Chęcinach

Data publikacji: 11.08.2017 21:30
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Król
Komentarze

11.08.2017 Chęciny. Ślub na zamku wzięli Paulina Suchorabska i Miron Tkacz. Jest to pierwszy ślub pośród ruin zamku.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Pierwszy ślub na zamku w Chęcinach

Niezwykły ślub odbył się w Chęcinach. Młoda para postanowiła zawrzeć związek małżeński na Zamku Królewskim. Paulina Suchorabska i Miron Tkacz twierdzą, że pomysł narodził się podczas kolacji walentynkowej w jednej z restauracji w Chęcinach.

- Zastanawialiśmy się, gdzie w województwie świętokrzyskim można zorganizować wyjątkowy ślub. Pomyśleliśmy o Zamku. Rozmawialiśmy z zarządcami, którzy przystali na naszą prośbę i nawet ucieszyli się, że wybraliśmy to miejsce - powiedział Miron Tkacz.

Nowożeńcy pochodzą z okolic Kielc. Pani Paulina mieszka w gminie Sobków, natomiast Pan Miron pochodzi z Brzezin, dlatego zależało im na organizacji wesela w miejscu, które jest jedną z wizytówek województwa świętokrzyskiego.

Ceremonii przewodniczył burmistrz miasta Robert Jaworski. - Myślę, że jest to atrakcja dla nowożeńców. Jest to szczególne miejsce ze względu na historię i jest to symbol potęgi Państwa Polskiego - powiedział Robert Jaworski.

Był to pierwszy ślub na chęcińskim Zamku. Burmistrz wyraził nadzieję, że więcej par zdecyduje się na zaślubiny w tym miejscu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions