101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Warsztaty w Instytucie Dizajnu

Data publikacji: 12.08.2017 09:13 / Data aktualizacji: 12.08.2017 11:50
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.08.2017 Kielce. Uczestnicy warsztatów tworzą kreatywną biżuterię w Instytucie Dizajnu przy ulicy Wesołej
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Warsztaty tworzenia biżuterii w Instytucie Dizajnu

W instytucie Designu przy ulicy Wesołej w Kielcach trwają warsztaty tworzenia biżuterii. Podczas zajęć pod hasłem „Zachowaj kwiaty lata” uczestnicy mogą przygotować biżuterię m.in. naszyjniki i broszki. Motywem przewodnim prac jest kwiat.

Jak informuje prowadząca zajęcia, Ewa Polak pomysł na tworzenie takiej biżuterii powstał z nudy i potrzeby chwili. Brakowało jej dodatku do lnianej sukni.

- Pokusiłam się o utworzenie kwiatka z materiału lnianego. Następnie za pomocą igły i nitki połączyłam kilka kwiatków i w ten sposób powstał naszyjnik. Pierwszy był skromny, ale z biegiem czasu były coraz piękniejsze. Pomysł tak spodobał się moim koleżanką, siostrom i córką, że dla nich też je przygotowywałam - powiedziała Ewa Polak.

W warsztatach wzięła udział m.in. Julia Górka. Jak powiedziała, chciała wykorzystać wolny, wakacyjny czas na zrobienie czegoś pożytecznego oraz udoskonalić swoje umiejętności, które mogą jej się przydać w przyszłości.

- Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia moja tego rodzaju w praca. Tym bardziej, że ta technika pozwala na tworzenie wielu fantastycznych projektów. A swoją przyszłość chciałabym związać właśnie z pracą artystyczną - poinformowała Julia Górka.

Oprócz tkanin pochodzących z recyklingu i akcesoriów typowo biżuteryjnych uczestnicy warsztatów mieli również do dyspozycji elementy wykonane, dzięki pomocy Fab Lab Kielce, w druku 3D.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions