101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Trzecia edycja Hurra! ART!

Data publikacji: 12.08.2017 09:19 / Data aktualizacji: 12.08.2017 19:00
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.08.2017 Kielce. Uczestnicy festiwalu "Hurra! art!" przed rozpoczęciem wydarzenia
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Hurra! art!

III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra! ART!” organizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oficjalnie rozpoczęty. Tematem wydarzenia w tym roku jest bliskość, rodzina i relacje.

W programie są liczne warsztaty, spektakle, pokazy filmów krótkometrażowych, aktorskie czytania sztuk i dyskusje np. o teatrze dla młodzieży. Kieleccy widzowie podczas festiwalu obejrzą najważniejsze spektakle, które powstały w ostatnim czasie w kraju. Przedstawienia będą bardzo zróżnicowane, tak jak współczesny język teatralny. Będzie można zobaczyć np. teatr tańca, teatr cieni, teatr dramatyczny i teatr animacji.

Jak informuje Jolanta Świstak z kieleckiego "Kubusia" - wydarzenie to propozycja wakacyjna, kiedy mniej jest imprez kulturalnych. Dodaje, że tym razem festiwal jest wyjątkowy, ponieważ oprócz dzieci zaproszono także młodzież. Zaplanowano m.in. czytania sztuk oraz spektakle.

- Będzie to m.in. spektakl pt. „Kasieńka” Teatru Miniatura z Gdańska, który porusza temat emigracji. Młoda dziewczyna wyjeżdża do Anglii i jej życie, które wcześniej wydawało się bajkowe już takie nie jest, ponieważ pojawiają się różne kłopoty i problemy - informuje Jolanta Świstak.

Dzisiaj zorganizowano m.in. warsztaty kołysankowe dla całych rodzin. Aktorzy zachęcali wszystkich do śpiewania najbardziej znanych polskich kołysanek. W zajęciach wzięło udział 50 osób, czyli około 20 rodzin. Wśród nich była m.in. pani Alicja z wnuczką Olą, która pierwszy raz pojawiła się w teatrze. Jak powiedziała - takie wydarzenia są potrzebne, ponieważ od najmłodszych lat trzeba zaszczepiać miłość do kultury.

- Dzieci zawsze się cieszą kiedy przychodzą to teatru, wiem to po swoich wnukach. Na razie Ola jest na tym etapie, że do obcowania ze sztuką zachęcają ją rodzice i dziadkowie, natomiast wierzę, że po dzisiejszych warsztatach, to ona będzie zachęcała nas, żeby przyjść z nią tutaj - powiedziała pani Alicja.

Po południu na scenie "Kubusia" wystąpił Teatr Atofri z Poznania ze spektaklem pt. „Len” przeznaczonym dla widzów od półtora roku do 6 lat.

Szczegółowy program imprez odbywających się podczas III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra! ART!” można znaleźć na stronie teatru „Kubuś”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions