101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

Data publikacji: 12.08.2017 10:21 / Data aktualizacji: 12.08.2017 12:10
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.08.2016 Michałów. Pokaz na zakończenie Dni Konia Arabskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Janowie Podlaskim trwa Święto Konia Arabskiego. To cykl imprez dedykowanych hodowcom koni i ich miłośnikom. Jednym z ważniejszych punktów pięciodniowej imprezy będzie ciesząca się długoletnią tradycją niedzielna aukcja Pride of Poland, podczas której można kupić najcenniejsze okazy koni arabskich czystej krwi z utytułowanych polskich stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz od prywatnych właścicieli. Łącznie w aukcji weźmie udział 25 koni. Stadnina koni w Michałowie wystawiła 8 swoich piękności.

Jak informuje prezes stadniny, Maciej Grzechnik, na aukcję trafią m.in. klacze Gerda, Laranda, Eksterna czy Foggoria. Prezes nie chce ujawnić tegorocznej liderki. Podkreśla, że to dobra reprezentacja michałowskiej stadniny.

- Głównym założeniem aukcji jest wyznaczenie jak najlepszych cen dla całego rynku koni arabskich w Polsce i częściowo na świecie, dlatego liczba wystawianych koni nie może być zbyt duża. Im więcej koni, tym oczywiście słabsza oferta, dlatego wybiera się do sprzedaży tylko najlepsze - tłumaczy Maciej Grzechnik.

Dziś odbędzie się Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, nad którym honorowy patronat objął prezydent Andrzej Duda. Zdaniem Macieja Grzechnika ten pokaz jest najważniejszą częścią imprezy.

- Zaprezentujemy na nim 30 koni z Michałowa. Obstawiamy swoimi końmi wszystkie klasy przewidziane w pokazie i mamy nadzieję powalczyć z najlepszymi - podkreślił Maciej Grzechnik.
Imprezie towarzyszą wyścigi, specjalne pokazy koni różnych ras, zawody konne oraz kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Święto Konia Arabskiego jak co roku 15 sierpnia zakończą Dni Otwarte państwowych stadnin w Janowie, Białce i w Michałowie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:30.

Najważniejszym punktem programu będzie parada koni, ale będzie również festyn organizowany wspólnie przez stadninę w Michałowie i tamtejszy Urząd Gminy. Zaprezentują się na nim m.in. lokalne zespoły ludowe śpiewacze i taneczne. Będzie również kiermasz produktów regionalnych „Smakołyki Ponidzia”, wyścigi traktorów, atrakcje dla dzieci i zabawa taneczna.

Stadnina w Michałowie w przyszłym roku będzie obchodziła swoje 65-lecie, natomiast Państwowa Stadnina Koni Arabskich w Janowie Podlaskim obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia istnienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions