101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Elektryk” z nowym dyrektorem?!

Data publikacji: 14.08.2017 15:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zespół Szkół Elektrycznych

Zespół Szkół Elektrycznych
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Duża zmiana w kieleckiej oświacie. Zmieni się dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych - nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce. To jedna z najlepszych szkół zawodowych w województwie.

Wyróżnia się między innymi świetną jak na technika zdawalnością matur, która sięga ponad 85 procent. Aleksandrę Szulc obecną dyrektor „Elektryka” zastąpić ma Władysław Zaucha, który kieruje Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jagiellońskiej.

Powołania Aleksandry Szulc na kolejną kadencję w ZSE chciały władze miasta, ale podobno nie zgadza się na to kuratorium oświaty. Sama zainteresowana przyznaje, że takie informacje dostała od prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Aleksandra Szulc zapytała kuratora Kazimierza Mądzika o powody weta, ale ten stwierdził, że nikt z nim o jej kandydaturze nie rozmawiał. Radio Kielce próbowało uzyskać komentarz kuratora, ale nie odbierał telefonu.

Zmian na stanowiskach dyrektorów w Kielcach będzie więcej. Szkołą Podstawową nr 12 przy ulicy Wspólnej od września kierował będzie Jakub Pieron, obecnie dyrektor wygaszanego Gimnazjum nr 9. Z kolei szefem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 ma ponownie zostać Paweł Szymoniak. Nie wygrał on co prawda konkursu organizowanego przed wakacjami, ale to właśnie jego planuje nominować prezydent Kielc. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce, udało się przekonać kuratorium do tej kandydatury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution