101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Papierosowa kontrabanda w ukraińskim busie

Data publikacji: 16.08.2017 12:15
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
papierosy bez polskiej akcyzy

papierosy bez polskiej akcyzy
Fot. Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy / Funkcjonariusze świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli ponad 2,5 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy

Funkcjonariusze świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli ponad 2,5 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Małgorzata Erdenberger z Izby Administracji Skarbowej w Kielcach informuje, że część nielegalnego tytoniu zostało znalezionych podczas kontroli drogowej w Sandomierzu.

- Funkcjonariusze zatrzymali busa na ukraińskich numerach. Obywatel tego państwa ukrywał w podłodze pojazdu niemal 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. W przeszukaniu pomógł pies służbowy szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych - powiedziała Małgorzata Erdenberger.

Kilka dni później funkcjonariusze znaleźli ponad 500 paczek papierosów oraz 2,5 kg tytoniu w jednym z mieszkań w Skarżysku-Kamiennej. Towar ukryty był pod blatami kuchennymi oraz w piwnicy. Jednocześnie zarekwirowano 30 tysięcy złotych w gotówce, ponieważ funkcjonariusze podejrzewali, że pieniądze pochodzą z przestępstw skarbowych.

Łączna należność z tytułu niezapłaconych podatków przejętych przez skarbówkę wynosi prawie 60 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze celno-skarbowi skonfiskowali także trzy automaty do gier hazardowych. Jak informuje Małgorzata Erdenberger to efekt akcji w Starachowicach. Funkcjonariusze podejrzewali, że w lokalu mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe.

- Kontrola była utrudniona, gdyż lokal z zewnątrz nie był oznaczony żadnymi reklamami - zaznaczyła Małgorzata Erdenberger.

W identyfikacji miejsca pomogli mieszkańcy Starachowic, którzy prosili o interwencję w rejonie lokalu. Oprócz automatów funkcjonariusze przejęli dokumenty świadczące o tym, że w lokalu prowadzano gry hazardowe oraz ponad 2 tys. złotych, które były przeznaczone na wygrane.

Od 1 kwietnia obowiązuje znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Od tego czasu, zgodnie z prawem wszystkie automaty do gier mogą znajdować się wyłącznie w koncesjonowanych kasynach. W związku z tym wszystkie inne „salony gier” powinny zostać zamknięte. Za nielegalne udostępnianie automatu do gry grozi kara w wysokości 100 tysięcy złotych. W województwie świętokrzyskim legalnie działa tylko jedno kasyno.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution