101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dla chorych dzieci wspinali się na Elbrus

Data publikacji: 16.08.2017 20:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.08.2017 Jędrzejów. Podsumowanie akcji Elbrus.
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda - Radio Kielce / Podsumowanie akcji Elbrus

5 tysięcy złotych zebrała Fundacja Miśka Zdziśka na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych: 5-letniej Julii Adamczyk i 9-letniego Kacperka Adamczyka z gminy Jędrzejów. Pieniądze uzyskano od sponsorów, których logotypy umieszczono na koszulkach uczestników wyprawy na Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu. Szczyt zdobywali dla chorych dzieci alpiniści: Łukasz Pabian z gminy Słupia Jędrzejowska, Zdzisław Spyra z Pszczyny oraz Aleksander Piluk z Tychów. Wyprawa na Kaukaz rozpoczęła się 31 lipca, a zakończyła 10 sierpnia.

Do akcji pomocy chorym dzieciom włączyły się m.in. firmy: Targi Kielce, SEFAKO  Sędziszów oraz Cementownia Lafarge Małogoszcz. Dziś w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się jej podsumowanie. Za wsparcie podziękował alpinistom starosta Edmund Kaczmarek.

Uczestnikom wyprawy dziękował również prezes Fundacji Miśka Zdziśka Dariusz Lisowski. Jak powiedział - 5 tysięcy złotych, które jest już na koncie to nie wszystko. Jeszcze jedna firma będzie wpłacała pieniądze z przeznaczeniem dla Julii i Kacperka.

W spotkaniu w starostwie udział wzięli Aleksander Piluk oraz Łukasz Pabian. Drugi z uczestników wyprawy na Elbrus nie ukrywał, że podczas wspinaczki, kiedy były trudne chwile, myśl o tym, że można w ten sposób pomóc chorym dzieciom dodawała im skrzydeł i motywowała do działania i pokonywania słabości.

Z zawodu Łukasz Pabian jest policjantem - pracownikiem IV Komisariatu w Kielcach, dlatego w podsumowaniu akcji wzięli również udział: jego szef Zbigniew Brzoza oraz Piotr Zalewski- komendant miejski policji w Kielcach. Jak powiedzieli - są dumni z pracownika, którego pasje przekładają się na pomoc innym ludziom.

Dorota Adamczyk mama Kacperka, dla którego alpiniści zdobywali Elbrus zgłosiła się do Fundacji Miśka Zdziśka nie tylko po pomoc finansową, ale również po wsparcie psychiczne. Jak mówi - ta akcja pokazała, że zupełnie obcy ludzie potrafią działać bezinteresownie, za co jest im ogromnie wdzięczna.

5-letnia Julia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka została zakwalifikowana do terapii, polegającej na podaniu komórek macierzystych. Na przeszczep potrzebne jest 40 000 złotych. Kacper Adamczyk jest po operacji mózgu i usunięcia torbieli pajęczynówki. Chłopcu potrzebna jest specjalistyczna i kosztowna rehabilitacja, której koszt oszacowany został na około 40.000 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution