101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dariusz Kozak: Kielce powinny zostać Europejskim Miastem Sportu

Data publikacji: 18.08.2017 10:01
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Robert Felczak - Radio Kielce / Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta Kielce

- Kielce wyjątkowo zasługują na tytuł Europejskiego Miasta Sportu i mam nadzieję, że otrzymają to wyróżnienie - stwierdził Dariusz Kozak, przewodniczący kieleckiej Rady Miasta.

Jak informowaliśmy, przez dwa dni międzynarodowa komisja wizytowała kieleckie obiekty sprawdzając stan infrastruktury i działania samorządu na rzecz sportu. Jak przypomniał gość Radia Kielce pierwsze opinie były wyjątkowo pochlebne i ma nadzieję, że nie były to tylko wypowiedzi kurtuazyjne. Kielce mają cztery drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych, ale dużo ważniejsze w tej rywalizacji jest zaangażowanie w sport masowy. Co roku poprawia się infrastruktura. Obok inwestycji miejskich w ramach budżetu obywatelskiego powstają nowe boiska, hale i siłownie na powietrzu. To przejaw zaangażowania mieszkańców, którzy uważają że aktywność sportowa jest bardzo ważna. Do tego dochodzą liczne przedsięwzięcia w dziedzinie edukacji i kultury. To między innymi sukcesy Kieleckiego Teatru Tańca i mający swoją markę konkurs dla projektantów mody Off Fashion.

- Liczę, że te osiągnięcia zostaną także wzięte pod uwagę i Kielce otrzymają tytuł Europejskiego Miasta Sportu - powiedział Dariusz Kozak.

Pytany o rozmowy dotyczące nowego sponsora dla piłkarzy ręcznych Vive powiedział, że toczą się trudne negocjacje z największą polską grupą energetyczną - PGE. Nie może ujawnić żadnych szczegółów, ale ma nadzieję, że dyskusja znajdzie pozytywny finał i najlepsza drużyna w Polsce będzie miała godnego sponsora w postaci grupy PGE.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution