101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„500+” przynosi efekty. Mniej rodzin zgłasza się do Caritas

Data publikacji: 23.08.2017 10:56
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej
Fot. Karol Żak - Radio Kielce / Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej

Już nie rodziny wielodzietne, ale emeryci i renciści korzystają głównie z pomocy kieleckiej Caritas. Jak powiedział dyrektor organizacji ksiądz Stanisław Słowik, dzięki rządowemu programowi „Rodzina 500+”, zmniejszyła się liczba rodzin korzystających z różnych form pomocy.

Dotychczas to właśnie ta grupa oczekiwała na wsparcie finansowe i materialne. Rodziny wielodzietne otrzymują od ponad roku pieniądze w ramach programu, znaczna część nie korzysta już ze wsparcia Caritas. Gość Radia Kielce jako przykład podał świąteczna pomoc żywnościową czy organizowaną teraz akcję „Tornister pełen uśmiechu”. 

Dotychczas Caritas przygotowywała 500 plecaków. W tym roku będzie ich 200, bo rodziny wielodzietne mają pieniądze na zakup niezbędnych pomocy szkolnych. Niemniej Caritas czeka na darczyńców, którzy chcą wesprzeć akcję.

Stowarzyszenie jak co roku czeka także na sponsorów akcji " Skrzydła", którzy fundują stypendia dzieciom pochodzącym z ubogich rodzin. Te pieniądze można przeznaczać na pomoce szkolne, ale także na korepetycje, kusy czy szkolne wycieczki.

Jak dodał ksiądz Stanisław Słowik w tym roku jest około 80 osób objętych tą formą pomocy. Zgodnie z założeniem pieniądze w wysokości do 180 złotych przekazywane są przez 10 miesięcy. Osoby które chciałyby pomóc dzieciom mogą zgłaszać się do budynku Centrum Integracji Społecznej, który znajduje się przy ulicy Wesołej 54 w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions