101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wytną 130 drzew. W zamian zasadzą inne... na drugim końcu miasta

Data publikacji: 23.08.2017 13:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.09.2016 Kielce. Ulica Cmentarna i parking przy cmentarzu.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ulicy Cmentarna w Kielcach będzie remontowa. Inwestycji i związanej z nią wycince kilkudziesięciu drzew sprzeciwiali się mieszkańcy. Okazuje się, że drzew do wycięcia będzie ponad 130. Co prawda miasto wykona nasadzenia zastępcze tyle, że nie w tamtym miejscu, a między innymi przy ulicy Szajnowicza.

Jarosław Skrzydło rzecznik, MZD Kielce stwierdził, że do MZD wpłynęło kilka odwołań związanych z planowaną wycinką, jednak były one bezzasadne.

- Drzewa rosną na gruncie, który znajduje się od wielu lat we władaniu gminy. W tej chwili nie ma żadnych przeszkód, aby prowadzić prace budowlane w pasie drogowym - stwierdził rzecznik.

Zgodnie z założeniami, po remoncie ulica Cmentarna będzie wyposażona w obustronne bus pasy. Wyremontowany zostanie parking przy cmentarzu, który ma pomieścić około 300 samochodów. W planach jest także budowa chodnika po stronie zabudowań. Zdaniem mieszkańców taki zakres inwestycji nie jest potrzebny. Osoby, z którymi rozmawiał nasz reporter stwierdziły, że budowa drugiego chodnika nie ma sensu. Jak twierdzą, nawet teraz, kiedy chodnik jest po jednej stronie, to nikt z niego nie korzysta. Mieszkańcy poddają pod wątpliwość sens budowy bus pasów. Dodają, że zwiększony ruch pojawia się tylko w okresie 1 listopada.

Mimo, że przetarg został ogłoszony a jego rozstrzygnięcie powinno być znane na początku przyszłego miesiąca to prace remontowe rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Zgodnie z harmonogramem remont ma się zakończyć do końca września przyszłego roku.

Szacowny koszt przebudowy ulicy Cmentarnej to 10 milionów złotych, z czego 85% to dofinansowanie unijne. Inwestycja jest częścią unijnego projektu o wartości 100 milinów złotych, który obejmuje wiele zadań, między innymi zakup 25 autobusów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions