101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Elewi kręcą film w Tokarni

Data publikacji: 23.08.2017 14:13
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

23.08.2017 Tokarnia. Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego
Fot. Michał Kita - Radio Kielce / Elewi z kieleckiej Bukówki czytają "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w Parku Etnograficznym w Tokarni

Elewi, szkolący się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce, kręcą film, promujący Narodowe Czytanie „Wesela”. Plenerem dla akcji jest Park Etnograficzny w Tokarni.

Jak twierdzą organizatorzy, wybór nie jest przypadkowy, ponieważ w tym miejscu można oddać charakter dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Barbara Ciastek, bibliotekarz z Klubu Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, podkreśla, że akcja organizowana jest już po raz drugi.

- Dzięki takim wydarzeniom, żołnierze oprócz promocji wojska i czytelnictwa promują także region świętokrzyski - dodaje.

Zdaniem elewów zaangażowanych w projekt praca przy filmie to miła odmiana od codziennych ćwiczeń w jednostce. Jak dodają, to ciekawe spotkanie z kulturą i wszyscy zgłosili się do tej akcji jako ochotnicy.

Żołnierze po raz drugi aktywnie włączają się w akcje promującą Narodowe Czytanie. Efekty ich pracy będzie można oglądać na stronie internetowej Centrum przygotowań do Misji Zagranicznych oraz w serwisie YouTube.

W Dniu Narodowego Czytania, 2 września żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych będą czytać „Wesele” dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacyjnego w  Bilczy. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution