101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Żeromski doczeka się hali sportowej [WIZUALIZACJA]

Data publikacji: 23.08.2017 14:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego (23.08.2017)
Fot. Kielce. Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

Duże boisko, hala do wspinaczki, a nawet strzelnica znajdą się w nowej hali sportowej, która ma stanąć przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Szkoła ma już wizualizację obiektu.

Jak mówi Waldemar Pukalski, dyrektor liceum, w hali będzie można bez problemu trenować i rozgrywać mecze na przykład piłki ręcznej.

– Jedno duże boisko będzie dzielone na trzy mniejsze, na których odbywać się będą treningi siatkówki i koszykówki. Planujemy trybuny dla około 300 widzów. Na parterze będzie całe zaplecze dla nauczycieli WF, poza tym sala fitness oraz siłownia – informuje Waldemar Pukalski.

Pod trybunami ma znajdować się strzelnica, natomiast na skraju hali umiejscowiona zostanie ścianka wspinaczkowa. Obiekt będzie połączony z resztą szkoły dwoma łącznikami. Częściowo ma być zasilana dzięki odnawialnym źródłom energii. Oprócz I LO, nową halę sportową ma mieć również III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Tam oprócz infrastruktury sportowej powstaną dodatkowe sale dydaktyczne. Podobnie będzie w „Żeromskim”. Jak mówi Waldemar Pukalski więcej sal jest niezbędnych, bowiem za dwa lata do liceów trafią dwa roczniki uczniów. Będą to absolwenci gimnazjów oraz ośmioklasowych szkół podstawowych.

– Sale dydaktyczne chcemy umieścić nad kompleksem sportowym. Planujemy nową pracownię biologiczno-chemiczną. W tej chwili w naszej szkole 9 klas ma ten profil. Znajdą się tam też dwie pracownie językowe oraz nowa pracownia informatyczna – wymienia dyrektor I LO.

Szkoła czeka na pozwolenie Urzędu Miasta na lokalizację hali. Jak informowaliśmy, obecna propozycja blokuje zapasowe wejście do schronu przeciwatomowego, ale udało się zdobyć zgodę na zasypanie tunelu. Projekt obiektu ma być gotowy do końca października, tak żeby była możliwość zapisania w przyszłorocznym budżecie Kielc, pieniędzy na jego budowę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions