101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rozpoczęła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

Data publikacji: 23.08.2017 15:33
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozpoczęcie modernizacji skrzyżowania tras krajowych nr 7 i 42 w Skarżysku. Na zdjęciu: poseł PiS Maria Zuba, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, poseł PiS Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator PiS Krzysztof Słoń, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKIA Krzysztof Strzelczyk, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski
Fot. Tomasz Piwko - Radio Kielce / Rozpoczęcie modernizacji skrzyżowania tras krajowych nr 7 i 42 w Skarżysku. Na zdjęciu: poseł PiS Maria Zuba, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, poseł PiS Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator PiS Krzysztof Słoń, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKIA Krzysztof Strzelczyk, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski

Rozpoczęła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania tras krajowych nr 7 i 42 w Skarżysku - Kamiennej. Kosztem prawie 3 milionów 300 tysięcy złotych powstanie w tym miejscu rondo turbinowe.

Prace zostaną sfinansowane z rządowego programu likwidowania miejsc niebezpiecznych - informuje wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Jak dodaje, na skrzyżowaniu tych dróg bardzo często dochodziło do wypadków. Na listę miejsc niebezpiecznych wpisano 26 lokalizacji w regionie. 6 z nich zostało już przebudowanych, reszta jest w trakcie remontów.

Poseł Maria Zuba z PiS przypomniała, że na skrzyżowaniu w Skarżysku, w ciągu ostatnich siedmiu lat doszło do 43 wypadków, w których obrażenia odniosło 16 osób. Rondo turbinowe, które zastąpi skrzyżowanie, ma zapobiec takim zdarzeniom .

Lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że ta inwestycja była oczekiwana od dawna i wreszcie doczekała się realizacji. Finansowana jest całkowicie z budżetu państwa.

W trakcie przebudowy skrzyżowania, nie będzie można przejechać z ulicy Krakowskiej, czyli od strony ulicy Legionów, do drogi krajowej nr 42, a więc alei Jana Pawła II. Zawężone zostaną także jezdnie trasy nr 42 Końskie - Starachowice. Objazd z Kielc do Starachowic będzie poprowadzony ulicami: Piłsudskiego, 11 Listopada oraz Ekonomii. Jadąc ze Starachowic w kierunku Warszawy trzeba będzie jechać ulicami Ekonomii, 11 Listopada i Piłsudskiego do trasy nr 7.

Budowa ronda ma się zakończyć w tym roku

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions