101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Modernizacja stacji utrudnia życie podróżnym [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 23.08.2017 15:56
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.08.2017 Włoszczowa. Stacja kolejowa Włoszczowa Północ. Peron 2. Podróżni. Pociąg Intercity.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce / Włoszczowa. Stacja kolejowa Włoszczowa Północ. Peron 2.

Pasażerowie podróżujący ze stacji Włoszczowa Północ narzekają na problemy z dojściem na perony. Żeby dostać się z poczekalni do pociągu muszą pokonać prawie 400 metrów. To efekt prowadzonej tam przebudowy. Droga na peron jest wprawdzie oznakowana żółtymi tabliczkami oraz napisami na chodniku, ale zdaniem części podróżnych strzałki nie są wystarczające.

Łukasz Kwasiborski z Polskich Linii Kolejowych przekonuje, że oznakowanie dojścia do peronu jest właściwe. Dodatkowo, w gablotach przy kasach umieszczony jest schemat dojścia, a na stacji zamontowano tablice informacyjne.

Na stacji Włoszczowa Północ prowadzone są prace modernizacyjne, związane z przebudową trzech torów. Jeden z nich jest wydłużany, po to, by w przyszłości stał się częścią tzw. łącznicy w Czarncy.

- Trwają również prace, przy budowie infrastruktury, która ma podnieść komfort obsługi pasażerów - mówi Łukasz Kwasiborski.

Jak dodaje, powstanie drugi peron wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Będzie on również dzięki windom dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo powstanie przejście podziemne łączące dwa perony.

Prace na stacji Włoszczowa Północ będą kosztować 57 milionów złotych netto. Zakończą się w tym roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions