101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dwa medale mimo kontuzji

Data publikacji: 23.08.2017 16:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Alina Pożoga (w środku) wraz ze starostą ostrowieckim Zbigniewem Dudą oraz trenerem Stanisławem Pożogą
Fot. Emilia Sitarska - Radio Kielce / Alina Pożoga (w środku) wraz ze starostą ostrowieckim Zbigniewem Dudą oraz trenerem Stanisławem Pożogą

Alina Pożoga, wychowanka Gryfu Kunów, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów i Pucharu Świata w szwedzkim Halmstad zdobyła dwa srebrne medale. W czasie rywalizacji zawodniczka zmagała się z bolesną kontuzją, która uniemożliwiła jej zdobycie złota.

- To było wielkie przeżycie. Nigdy w życiu nie startowałam z kontuzją - mówi medalistka.

Dodaje, że w pierwszej chwili po rwaniu chciała zrezygnować z podnoszenia ze względu na ból, jednak mimo wszystko znalazła w sobie siłę, aby walczyć dalej.

Wsparcia finansowego ostrowieckiej sportsmence udzieliło starostwo powiatowe. Medalistka i jej trener, w ramach podziękowania za reprezentowanie miasta i powiatu, otrzymali od starosty Zbigniewa Dudy porcelanowe upominki z Ćmielowa oraz wyroby z krzemienia. Stanisław Pożoga, trener i tata zawodniczki mówi, że każde wsparcie finansowe jest cenne dla sportowca podnoszącego ciężary, który w dzisiejszych czasach nie może liczyć na pomoc ze strony związku. Poszukiwanie sponsorów wśród firm w województwie świętokrzyskim jest bardzo trudne.

Po wyleczeniu kontuzji Alina Pożoga rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Polski i Europy, Pucharu Polski oraz Pucharu Gór Świętokrzyskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions