101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tragedia w Ciekotach. Dwa ciała w spalonym aucie [AKTUALIZACJA]

Data publikacji: 24.08.2017 07:11 / Data aktualizacji: 24.08.2017 09:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W samochodzie, który spłonął w Ciekotach znajdowały się zwłoki dwóch osób
Fot. Dawid Skowroński - TVP3 Kielce / W samochodzie, który spłonął w Ciekotach znajdowały się zwłoki dwóch osób

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch osób, których zwłoki zostały znalezione wczoraj późnym wieczorem w Ciekotach w gminie Masłów. Wstępnie ustalono że samochód sam się zapalił.

W aucie, który spłonęło w Ciekotach znajdowały się zwłoki dwóch osób / Fot. Dawid Skowroński - TVP3 Kielce

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie wczoraj przed godziną 21. Na miejscu okazało się, że w samochodzie znajdują się ciała dwóch osób. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że auto oglądali prokurator, technicy kryminalistyki oraz biegli z zakresu medycyny i pożarnictwa. Dodał, że przed zapaleniem się auto prawdopodobnie najechało na kamienie ozdobne znajdujące się na poboczu drogi dojazdowej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że spalony samochód, Citroen C4, należał do 42-letniego mieszkańca Kielc. Nie wiadomo jednak czy to jego zwłoki znaleziono w aucie. Jeszcze jest za wcześnie, aby to potwierdzić. Więcej informacji śledczy będą mieli po sekcji zwłok i badaniach DNA - dodał Karol Macek.

Samochód palił się na drodze dojazdowej do jednej z posesji. Sąsiedzi pytani przez Radio Kielce twierdzą, że w aucie spalił się mężczyzna, który mieszkał w pobliskim domu. Niewiele mogli natomiast powiedzieć o drugiej ofierze.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Wstępne ustalenia wskazują, że był to nieszczęśliwy wypadek, niemniej jednak nie jest to jedyna badana wersja zdarzenia. Wykonywane i zaplanowane w sprawie czynności procesowe pozwolą na bardziej szczegółowe ustalenia i zweryfikowanie zakładanych wersji śledczych oraz ostateczne wyjaśnienie przyczyn i przebiegu zdarzenia - mówi prokurator.

W aucie, który spłonęło w Ciekotach znajdowały się zwłoki dwóch osób / Fot. Dawid Skowroński - TVP3 Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions