101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

ME siatkarzy: Polacy na początek z Serbią na PGE Narodowym

Data publikacji: 24.08.2017 07:36
Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Komentarze

Inaugurację Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn na PGE Narodowym obejrzy ponad 60 tysięcy kibiców
Fot. PZPS / Inaugurację Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn na PGE Narodowym obejrzy ponad 60 tysięcy kibiców

Meczem z Serbią na PGE Narodowym polscy siatkarze zainaugurują mistrzostwa Europy. Trzy lata temu było podobnie – ten sam obiekt i rywal, a na końcu złoty medal światowego czempionatu. Celem drużyny grającej w odmienionym składzie też jest pierwsze miejsce.

Biało-czerwoni są wymieniani przez ekspertów w gronie kandydatów do podium, ale takich drużyn jest co najmniej pięć. Bo mówi się także o Francji, Rosji, Serbii i Włochach.

Tych ostatnich z medalem na szyi nie widzi Michał Łasko, który z reprezentacją Italii wywalczył złoto w 2005 roku.

- Chciałbym się oczywiście mylić, ale Włochów w tym gronie nie widzę. Zespół został odmłodzony, są w nim zawodnicy z niewielkim doświadczeniem (w kadrze znalazło się pięciu debiutantów - PAP). Chociaż oczywiście wszystko może się zdarzyć – ocenił.

Podczas turnieju w Polsce tytułu bronić będą Francuzi, którzy w poprzednim finale pokonali Słoweńców. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego zdobyła brązowy medal.

- Jeśli chodzi o Słowenię, to myślę, że dwa lata temu postarali się jednak o jednorazową niespodziankę – zauważył mieszkający we Włoszech Łasko.

Inauguracyjny mecz w stolicy rozpocznie się o godz. 20.30. Dwie godziny wcześniej odbędzie się ceremonia otwarcia na PGE Narodowym. Zarówno w ekipie polskiej, jak i serbskiej wszyscy wiedzą, jaka jest stawka tego starcia.

Jest bardzo prawdopodobne, że zwycięzca tego pojedynku zajmie pierwsze miejsce w grupie, a to oznacza bezpośredni awans do ćwierćfinału. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie lokaty zagrają w barażu. A w nim mogą trafić na Bułgarię lub Rosję.

Impreza odbywać się będzie jeszcze w Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie toczyć się będzie też ostateczna batalia o medale. Turniej zakończy się 3 września.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions